• Snehová kráľovná pre najmenších

• 8. - 10.2.20223

Muzikál  „ Snehová kráľovná“ potešil aj deti z levických MŠ a ZŠ.  Pozorne sledovali rozprávku s pesničkami a pochopili, že najväčšiu silu má láska a priateľstvo. Páčili sa im nielen pesničky ale aj  herci. Spoločne si s nimi zaspievali pieseň – Už sme spolu a niektorí si aj  zatancovali.

Šťastné detské tváre boli najväčšou odmenou pre nás všetkých.

• Oznámenie o zvýšení ceny obedov v školskej jedálni od 1.3.2023

• Vážení rodičia, milí naši stravníci.

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 1.3.2023 dochádza k zvýšeniu stravnej jednotky za poskytnutie obedov v našej školskej jedálni. Celková cena jedného obeda pre žiaka je od 1.3.2023 stanovená vo výške 2,20 Eur (1,90 Eur je cena obeda + 0,30 režijné náklady na 1 obed).

Zákonný zástupca realizuje úhradu stravného mesačne vopred vo výške 44,- Eur (38,- Eur za obedy + 6 Eur paušálne režijné náklady na mesiac).  Preto Vás prosíme, aby ste zvýšenú platbu za obedy Vášho dieťaťa vo výške 44,- Eur zadali už v mesiaci február 2023.

Určite ste v médiách zaznamenali informáciu o navyšovaní cien stravného v zariadeniach školského stravovania. Z dôvodu neustáleho zvyšovania cien potravín, s ktorým sa dennodenne stretávate aj v rámci nákupov do vlastných domácností, nebolo finančne únosné pripravovať obedy pre žiakov v pôvodných finančných pásmach na nákup potravín. Vedúca školskej jedálne, napriek vyšším cenám potravín, nešla na úkor kvality, no bola nútená voliť jednoduchšie a finančne menej nákladné jedlá.

Ubezpečujeme Vás, že sa naďalej budeme snažiť Vašim deťom poskytovať pestré a chutné obedy, ktoré pozostávajú z polievky, hlavného jedla a vhodného nápoja a ktoré spĺňajú všetky normy na výživné a nutrične hodnotné jedlo.

Máme za to, že v cene 2,20 Eur za jeden obed si žiak nedokáže zabezpečiť plnohodnotnú náhradu za kvalitný teplý a čerstvý obed.

Do pozornosti Vám dávame vnútorný predpis riaditeľky školy č. 2/2023 – Smernica o stravovaní v školskej jedálni, v ktorom nájdete všetky podrobné informácie o stravovaní sa v školskej jedálni a rovnako o cene obeda. Smernicu nájdete na našej webovej stránke v časti Dokumenty školy – Smernice a vnútorné predpisy.

Finančné pásma na nákup potravín stanovilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Pre stanovenie ceny obedov bolo vydané Všeobecne záväzné nariadenie Nitrianskeho samosprávneho kraja č. 1/2023 o určení výšky príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školských internátoch, v zariadeniach školského stravovania a o výške úhrady nákladov na štúdium v jazykovej škole v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja (ďalej len „VZN“), ktoré nadobudne účinnosť dňa 21.02.2023.

Ďakujeme za pochopenie.

• Karneval v MŠ

• 7.2.2023

Žiaci 3.B triedy si dňa 7.2.2023 pripravili v rámci praxe v MŠ mimoriadne dopoludnie – Karneval. Študenti aj deti sa prezliekli do masiek. V triede vytvorili veselú, karnevalovú  atmosféru s množstvom súťaží. Nálada bola úžasná, deti sa veľmi dobre zabávali.

• Volejbal

• 27.1. - 1.2.2023

V dňoch 27.1., 30.1. a 1.2. 2023 sa na našej škole uskutočnil medzitriedny volejbalový turnaj. Proti sebe nastúpilo deväť družstiev. Medzi žiakmi nechýbalo množstvo energie a chuť dosiahnuť čo najlepší výsledok. Študenti mali možnosť prejaviť svoje športové schopnosti a zmerať si medzi sebou sily.

Umiestnenie:

1. Výber žiačok 2. ročníka