• Zvolen

• 28.6.2023

28.6.2023 sa III.B trieda vydala preskúmať krásy a zaujímavosti mesta ZVOLEN. Prešli sme sa parkom Ing. Š. Višňovského, pozreli si Pamätník železničiarom aj pozostatky mestského opevnenia. Zvolenský zámok sme nemohli vynechať. Týči sa nad centrom mesta Zvolen, ako naša škola nad Levicami.

Najväčší zážitok sme mali z návštevy kontaktného terária. CROC TERRARIUM STUDIO & Tropical world odporúčame všetkým, ktorí chcú tak, ako aj my, prekonať strach z nepoznaného.

Príjemný výlet sme zakončili posedením pri kávičke na námestí Zvolena.

• Bratislava

• 28.6.2023

Dňa 28.6.2023 sa I.B a III.A trieda zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Príjemnú prechádzku mestom im spestrili dominanty hlavného mesta, navštívili Dóm svätého Martina, Bibianu - medzinárodný dom umenia pre deti, kde mali pripravený odborný výklad a rôzne aktivity a radosť im priniesli aj malé nákupy

• NO BACKPACKS  DAY

• 21.6.2023

,, Fantázii sa medze nekladú.. " To sa potvrdilo aj dnes, keď sme sa zapojili do,, NO BACKPACKS  DAY". Podporili sme myšlienku Mongai Fanka, ktorá sa snaží zvýšiť povedomie, že milióny detí na celom svete chodia do školy so svojimi školskými potrebami iba v rukách, pretože si nemôžu dovoliť školskú tašku..

• Deň krivých zrkadiel

• 12.6.2023

Dňa 12.6.2023 školská kapela PÉGEčka vystúpila so svojím hudobným programom v parku M.R. Štefánika  v Leviciach pri príležitosti Dňa krivých zrkadiel. Žiaci SŠI v Leviciach sa nám odvďačili krásnym akvarelom.

• No BackPack Day

• 21.6.2023

No BackPack Day je deň, kedy deti chodia do školy bez ruksakov, pričom všetky svoje knihy a školské potreby nosia v rukách alebo v inych veciach, aby zvýšili povedomie o miliónoch detí na celom svete, ktoré musia prejsť míle. do školy nosiace knihy a školské potreby v rukách alebo v igelitových taškách, pretože si nemôžu dovoliť batoh.

• Martin Murcko tour

• 8.6.2023

Dňa 8. 6. 2023 sa v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja uskutočnilo podujatie s názvom Martin Murcko tour. Hlavnou myšlienkou podujatia, ktoré bolo určené predovšetkým pre začínajúcich vodičov, bolo prostredníctvom premietania dokumentu o osude mladého a talentovaného slovenského futbalistu Martina Murcka, ktorého dopravná nehoda pripravila o plnohodnotný život a sľubnú kariéru, šíriť osvetu o dôležitosti dodržiavania pravidiel cestnej premávky.

Podujatia sa zúčastnili žiaci 3.C triedy.

• Malí záchranári zasahujú

• Materská škola Konopná ul.8, Levice  pripravila pre deti každoročnú akciu „ Malí záchranári zasahujú.“ Deti si overili svoje vedomosti pri poskytovaní prvej pomoci. Deti ošetrovali popáleninu, odreninu, uštipnutie hmyzom, overili si ako privolajú prvú pomoc a ako by  poskytli prvú pomoc oživovaním. Ďakujeme za spoluprácu študentov SOŠPg , ktorí nám robili figurantov na stanovištiach a Olinke Szalmovej, ktorá deťom predviedla poskytovanie prvej pomoci. Tu sa deti naučili, ako privolať pomoc a tí odvážnejší si vyskúšali umelé dýchanie na figuríne. Deti boli odmenené medailou za snahu a ochotu pomôcť druhému a osvedčením za kurz poskytnutia prvej pomoci. Touto aktivitou  učíme návykom, ktoré v nich zostanú zakorenené a budú z nich čerpať po celý svoj život.

• Praktické maturitné skúšky v MŠ

• 17.4. - 19.4.2023

V termíne od 17.4. – 19.4.2023 sa uskutočnili praktické maturitné skúšky v našej škole.  V odbore učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo preukázali nadobudnuté odborné  vedomosti  a zručnosti žiaci IV.A a IV.B triedy v dopoludňajších hodinách v MŠ Konopná a MŠ Dopravná  a v poobedňajších hodinách v ŠKD na II. ZŠ a IV. ZŠ. Študenti úspešne zvládli túto časť maturitnej skúšky aj vďaka spolupráci a ústretovosti p. učiteliek a vychovávateliek.

Materská škola Konopná ul.8 v Leviciach v spolupráci so SOŠ pedagogickou realizovala v priebehu celého školského roka pedagogickú prax pre študentky a pedagogické asistentky. Uplynulý týždeň sa konali praktické maturitné skúšky v činnosti s deťmi, kde si študentky uplatnili získané vedomosti a zručnosti.  Vzdelávacie oblasti boli zamerané na Zdravie a pohyb - Tv a na Jazyk a komunikáciu - Povolania a remeslá, ktoré sa prelínali so všetkými vzdelávacími oblasťami ŠVP a ŠkVP.

Študentky úspešne ukončili pedagogickú prax a praktické maturity v našej MŠ a do práce - krásneho povolania a poslania im želáme veľa úspechov, aby s láskou rozvíjali ďalšie generácie detí.

• Maturanti II. PMŠ

• 2.6.2023

2. júna sme sa rozlúčili so študentmi II.PMŠ. Všetkým čerstvým absolventom gratulujeme
              k úspešnému dovŕšeniu štúdia na našej škole a želáme im veľa úspechov v pracovnom i súkromnom