• Dni mesta Levice

• 19.5.2023

Dňa 19.5.2023 sa námestím mesta Levice niesli nielen tradičné jarmočné vône, ale aj príjemné melódie v podaní našej školskej kapely - Pégéčka. Počas vystúpenia odzneli cover verzie populárnych slovenských aj zahraničných interprétov. Na záver vystúpenia nemohla chýbať ani hokejová hymna, ktorú zaspievali spolu s početným publikom na znak podpory našim hokejistom na MS.                                                                            Za krásne fotky ďakujeme MUDr. Romanovi Artimovi.

• Vlk a kozliatka v MŠ

• 24.5.2023

V stredu 24.5.2023 sa žiaci I.C triedy v rámci odbornej praxe zúčastnili exkurzie v MŠ - Dopravná Levice. Žiaci z odboru pedagogický asistent si pod vedením Mgr. Belančíkovej pripravili pre deti hudobnú rozprávku Vlk a kozliatka, po ktorej nasledovala detská diskotéka na hity Mira Jaroša.

Predškoláci  nás zasa prekvapili milým hudobno - poetickým programom, ktorý si pripravujú na rozlúčku s MŠ.  Všetkým ďakujeme, prežili sme spolu skvelý deň :)

• Rozlúčka s maturantmi

• 12.5.2023

Chvíľa šťastná, tak už si tu, zbohom navždy školský rok! Spomienka na maturitu nech vám vedie každý krok.

Dnes vás ešte hrdo krášli malá stužka zelená. Pravdy, čo ste v škole našli, sny na skutky premenia.

• Exkurzia Nové Zámky

• 4.5.2023

Dňa 4.5.2023 sa študenti III.B a IV.B zúčastnili odbornej exkurzie do Súkromnej spojenej  školy v  Nových Zámkoch. Privítal nás milý personál zariadenia a do problematiky nás uviedli odbornou prednáškou. Pri prehliadke zariadenia sme navštívili veľmi pekne upravené triede plné podnetných didaktických pomôcok, čierny a biely snoezelen a stredisko pracovnej terapie.

Vyučovanie tu prebieha blokovou výukou, resp. je členené na kratšie časové úseky  s individuálnym prístupom ku každému žiakovi. V každej triede pracujú minimálne dvaja pedagogickí zamestnanci - 1 triedny učiteľ /špeciálny pedagóg/, ktorému pomáhajú ďalší učitelia  resp. asistent učiteľa.

Žiaci dochádzajú do školy nielen z Nových Zámkov, ale z celého Nitrianskeho kraja.

Úzko spolupracujú s Domovom  sociálnych služieb (DSS) pre deti a dospelých s denným  pobytom v Nových Zámkoch, Súkromným centrom špeciálno-pedagogického poradenstva (SCŠPP)a s ďalšími inštitúciami v meste pre zabezpečenie komplexnej a dlhodobej starostlivosti o žiakov.

Študenti III.B a IV.B nadobudli pocit hlbšieho súcitu so spoločnosťou, ktorá je od nás viac izolovaná, a predsa by nemusela byť. Zároveň sme sa obohatili o nové vedomosti a skúsenosti z tak neobyčajného zážitku.

• Edith Piaf

• Štátna opera Banská Bystrica

Ani nepriaznivé daždivé počasie neubralo na zážitku z predstavenia  Štátnej opery v BB -  Edith Piaf, ktoré dňa 3.5.2023 navštívili triedy 2.B. 3.A a 3.B spolu so svojimi triednymi učiteľkami. Silný príbeh života francúzskej šansoniérky a jej piesne nás očarili vďaka skvelým výkonom hercov a tanečníkov. Ďakujeme.