• Súťaž v prezentáciách v anglickom jazyku

• 27.10.2023

Súťaž v prezentáciách v anglickom jazyku

Dňa 27.10.2023 sa v spoločenskej sále stretlo 11 talentovaných študentov, ktorí súťažili o najlepšiu prezentáciu v anglickom jazyku. Odborná porota v zložení 4 jazykárov mala veľmi náročnú úlohu, pretože výkony, ktoré podávali, boli na veľmi vysokej úrovni. Napokon sa porota rozhodla a zhodla.

1.miesto Veronika Mrázová 4.A

2.miesto Aisha Bühler 4.C

3.miesto Romana Pákozdyová 4.B

Výhercom srdečne gratulujeme a zároveň sa chceme poďakovať všetkým účastníkom za neopakovateľný zážitok.

Tešíme sa na ďalší ročník.

• Exkurzia Banská Bystrica

• 19.10.2023

Dňa 19. 10. 2023 navštívili 2.B a 2.C trieda pod vedením triednych vyučujúcich, aj napriek zlému počasiu, Štátnu operu v Banskej Bystrici, kde v nich hudobno-dramatické a tanečné dielo Nemé tváre/Výkriky do ticha zanechalo silný emotívny zážitok. Dielo Dany Dinkovej je totiž príbehom o šikanovaní, ktoré je často nenápadne, no deštruktívne prítomné v školách či rodinách. Hlavným posolstvom inscenácie je, aby sme boli tolerantní a k tolerancii viedli aj svoje okolie.

• Burza informácií Nitra

• 19.10.2023

Dňa 19. 10. 2023 sa konala v priestoroch SOŠ stavebnej v Nitre Burza informácií, zameraná na prezentáciu stredných škôl. Burza je určená žiakom 8. a 9. ročníka ZŠ, rodičom a širokej verejnosti. Aj naša škola bola súčasťou spomínanej akcie, kde sme mali možnosť prezentovať možnosti štúdia v jednotlivých odboroch. Študentky Simona Furková 3.B a Sofia Šimonová 3.C, poskytli budúcim uchádzačom plnohodnotné informácie. Ich priateľský prístup pritiahol mnohých žiakov k nášmu prezentačnému stánku a veríme, že mnohých presvedčili, že naša škola je pre nich tá pravá.

Na odbornosť, technickú podporu a estetickú úpravu dohliadali pedagógovia Mgr. Beatric Poliaková, PhD, Mgr. Michal Mesko a PaedDr. Katarína Nichtová Dojčanová

• Medziročníkový futbalový turnaj

• Dňa 6.10.2023 sa uskutočnil medziročníkový futbalový turnaj študentov Strednej odbornej školy pedagogickej v Leviciach. Na turnaji súťažil výber prvého, druhého, tretieho ročníka a výber chlapcov, ktorí súťažili mimo poradia.

1. miesto: 2. ročník
              2. miesto: 1. ročník
              3. miesto: 3. ročník

Najlepšia brankárka: Liana Vavrová – 2.C

Najužitočnejšia hráčka: Hana Návojská – 1.B

Fair-play: Michaela Štoselová – 3.A

Najlepšia strelkyňa: Žaneta Lehotská – 2.A

• Gaudeamus 2023 - Bratislava

• Dňa 10.10.2023 sa žiačky 4.A triedy zúčastnili Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus v Bratislave. Správny výber ďalšieho štúdia je pre študentov kľúčovým okamihom v ich živote, a preto včerajšie dopoludnie žiačky využili aktívne na prezentáciách fakúlt a odborov, ktoré by sa mohli stať ich ďalšou študijnou príležitosťou na ceste k ich vysnívanej práci.

• KOŽAZ 2023

• V dňoch 25. – 27.9.2023 žiaci tretieho ročníka absolvovali KOŽAZ v malebnom prostredí Telgártu. V rámci kurzu sme absolvovali turistický výstup na Kráľovu Hoľu, v Slovenskom Raji sme navštívili Dedinky-Mlynky a prameň Hrona. Súčasťou kurzu bolo aj absolvovanie nácviku prvej pomoci, streľba zo vzduchovky, topografická orientácia. V rámci voľnočasových aktivít sa žiaci venovali športovým činnostiam. Okrem krásnych zážitkov sme  načerpali aj množstvo energie pre školský rok.