• Informácie zo školskej jedálne

• INFORMÁCIE O VÝŠKE A ÚHRADE STRAVNÉHO platné od 1. septembra 2023

Žiaci 1. až 4. ročníka školy

Suma v EUR

Finančný limit na nákup potravín na jedno hlavné jedlo - obed

(Finančné pásmo A – stredná škola - 2. pásmo)

1,90

Režijné náklady na 1 hlavné jedlo – obed*

0,40

Celková cena jedného hlavného  jedla - obeda

2,30

* v súlade s VZN NSK č. 1/2023 výšku príspevku na režijné náklady na jedno hlavné jedlo určila riaditeľka školy.

MESAČNÁ výška stravného (za 20 dní v mesiaci):

Suma v EUR

Čiastočná úhrada nákladov na nákup potravín

1,90 Eur x 20 dní

38,00

Príspevok na režijné náklady školskej jedálne

(paušálne na mesiac)

8,00

SPOLU výška mesačnej zálohovej platby

46,00

Zákonný zástupca (rodič) žiaka, ktorý je v príslušnom školskom roku riadne prihlásený na stravovanie sa v školskej jedálni, realizuje úhradu stravného mesačne vopred vo výške 46,- Eur. Príspevok na úhradu režijných nákladov vo výške 8,- Eur mesačne sa neuhrádza len za  žiaka, ktorému v sledovanom mesiaci nebolo poskytnuté ani jedno hlavné jedlo. Príspevok na režijné náklady je účelovo určený na financovanie bežných výdavkov a prevádzku školskej jedálne.

PREBERANIE STRAVY

Preberanie stravy sa uskutočňuje prostredníctvom čipového systému. Stravník čipom zaregistruje preberanie stravy pri výdajnom okienku, displej čipového systému kontroluje kuchárka vydávajúca stravu, prípadne vedúca školskej jedálne.

1. Čipový systém súčasne slúži na kontrolu, či má stravník stravu uhradenú, či je prihlásený a či nedochádza k opakovanému odberu stravy v daný deň.
          2. V prípade, že stravník nebude mať pri sebe čip, resp. ho stratil, ohlási bezodkladne túto skutočnosť vedúcej školskej jedálne a tá zabezpečí, aby bola stravníkovi v daný deň vydaná strava počas výdaja, pokiaľ je uhradená.
          3. Výdaj stravy pre žiakov školy je určený harmonogramom obedov, ktorý vypracúva zástupkyňa riaditeľky školy.
          4. Obedy sú vydávané:
          • Pre žiakov:                                            od 12:20 hod. do 13:40 hod.
          • Pre nepedagogických zamestnancov:  od 11:45 hod. do 13:40 hod.
          • Pre pedagogických zamestnancov:      od 11:45 hod. do 13:40 hod.
          • Obedy do obedára:                               od 11:30 hod. do 11:45 hod. a od 13:30 hod. do 13:45 hod.

ODHLASOVANIE SA ZO STRAVY

• Prihlasovanie a odhlasovanie stravníkov je možné cez konto žiaka po prihlásení sa na  stránke školy: www.pasalevice.edupage.org alebo u vedúcej školskej jedálne na telefónnom čísle 036/6223711 alebo emailom na adrese jedalen@sospglevice.sk a to deň vopred najneskôr do 14:00 hod.
          • Odhlášky po tomto termíne nebudú akceptované.
          • V prípade, že sa žiak z odberu stravy neodhlási, bude mu obed započítaný do vyúčtovania aj v prípade, že si ho neodoberie.
          • V prípade neodhlásenia stravy má stravník nárok na výdaj obeda do obedára.
          • Dôvodom stanovenia odhlasovania sa zo stravy je odporučenie zo strany Okresného úradu Nitra, ktoré vyplýva zo skutočnosti, že normovanie surovín na prípravu jedál je presne stanovené na počet pripravovaných obedov a vedúca školskej jedálne musí stanoviť normy (množstvo surovín) na prípravu obedov deň vopred.