• Organizácia prijímacieho konania

• Prijímacie konanie je organizované v súlade s § 69  zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Do prvého ročníka externej formy 2-ročného pomaturitného kvalifikačného štúdia v študijnom odbore 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo môže byť prijatý uchádzač, ktorý:

• získal úplné stredné vzdelanie (všeobecné alebo odborné),
          • a splnil podmienky prijímacieho konania,
          • a umiestnil sa do počtu žiakov, ktorých je možné do prvého ročníka v danom školskom roku prijať.

Splnenie podmienok prijímacieho konania:

• úspešné vykonanie prijímacej skúšky, ktorá pozostáva z overenia jazykových, hudobných, výtvarných a pohybových schopností,
            •  dobrý zdravotný stav uchádzača.

Uchádzač získava v prijímacom konaní body za:

• prijímaciu skúšku

Forma prijímacej skúšky, obsah a rozsah prijímacej skúšky, kritériá na úspešné vykonanie skúšky a ostatné podmienky prijatia na štúdium sú uvedené v platných podmienkach prijímacieho konania  na daný školský rok (v menu časť Podmienky prijímacieho konania).

Vzhľadom na profil absolventa tohto študijného odboru nemôže byť na štúdium prijatý žiak,  ktorý má poruchu reči. O tejto skutočnosti rozhodne skúšobná komisia jazykovej výchovy. Čistota reči je veľmi dôležitá už od prvého ročníka štúdia z dôvodu, že žiaci sú v rámci odbornej praxe priamo účastní v predškolských zariadeniach a preto uchádzač o štúdium nemôže mať poruchu reči ani počas príjímacieho konania.

Vzhľadom na profil absolventa tohto študijného odboru a budúce povolanie pedagóga, nemôže byť prijatý žiak s vývinovými poruchami (poruchou pozornosti a aktivity, vývinovými poruchami učenia), žiak so zníženou pracovnou schopnosťou a oslobodený z telesnej výchovy.