• Základné informácie k prijímaniu žiakov

• Prijímacie konanie je organizované v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
          Interným predpisom, ktorým sa celé prijímacie konanie pre prislušný školský rok riadi, sú kritériá prijímacieho konania pre prijatie uchádzačov do prvého ročníka dennej formy štvorročného štúdia v študijnom odbore 7670 M pedagogický asistent pre daný, konkrétny školský rok, ktoré sú platné vždy na jeden školský rok a ktoré schvaľuje pedagogická rada a rada školy.
          Kritériá prijímacieho konania sú zverejnené na webovej stránky školy a zaslané na zverejnenie Školskému výpočtovému stredisku v Piešťanoch.
          Do prvého ročníka dennej formy štvorročného vzdelávacieho programu stredného odborného vzdelávania v študijnom odbore 7670 M pedagogický asistent môže byť prijatý uchádzač, ktorý
          • získal nižšie stredné vzdelanie a
          • splnil podmienky prijímacieho konania a
          • umiestnil sa do počtu žiakov, ktorých je možné pre daný školský rok prijať.
          Splnenie podmienok prijímacieho konania:
            • úspešné vykonanie prijímacej skúšky, ktorá pozostáva z overenia vedomostí z profilových predmetov (profilové predmety, z ktorých pozostáva prijímacie konanie na prijímacích skúškach na stredné školy pre príslušný školský rok určí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 64 ods. 1 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Pre študijný odbor 7670 M pedagogický asistent sú určené predmety slovenský jazyk a literatúra a z predmet biológia.
            • dobrý zdravotný stav uchádzača v súlade s podmienkami prijímacieho konania.
          Uchádzač získava v prijímacom konaní body za:
            • prijímaciu skúšku,
            • študijné výsledky v koncoročnej klasifikácii 8. ročníka a v polročnej klasifikácii 9. ročníka
            • výsledky celoplošného testovania žiakov 9. ročníka ZŠ – Testovanie 9  z predmetu slovenský jazyk a literatúra a matematika
            • umiestnenie sa v olympiádach a súťažiach v zmysle kritérií prijímacieho konania.
          Presné bodové hodnotenie a presné kritériá prijímacích skúšok sú uvedené v platných Podmienkach prijímacieho konania  na daný školský rok.