• Organizácia vyučovania

• Vyučovací proces prebieha v pracovných dňoch (pondelok až piatok) podľa platného rozvrhu hodín na daný školský rok.
          • Vyučovací proces školy je riadený platným rozvrhom hodín a príslušným rozpisom dozoru vyučujúcich na chodbách a v školskej jedálni, ktoré vypracúva zástupkyňa riaditeľky školy a schvaľuje riaditeľka školy. Akékoľvek zmeny rozvrhu hodín môže vykonávať iba zástupkyňa riaditeľky školy a riaditeľka školy. Rozvrh hodín a rozpis dozorov je umiestnený v zborovni, na chodbe na 1. poschodí, a tiež zverejnený na webovej stránke školy.
          • Organizácia režimu dňa: Prvá vyučovacia hodina sa začína podľa rozvrhu hodín o 8:00 hod. Rozvrh je zostavený tak, že žiaci majú v jednom dni v týždni najviac 8 vyučovacích hodín. Obedňajšia prestávka je po 5. alebo po 6. vyučovacej hodine podľa harmonogramu obedov jednotlivých tried, ktorý zostavuje zástupkyňa riaditeľky školy. Obedňajšia prestávka trvá 30 minút.
          • Začiatok a koniec vyučovacej hodiny sa ohlasuje hudobnou melódiou. V prípade, že nie je elektrický prúd, zvonenie zabezpečuje školník alebo iná poverená osoba manuálne.
          • Každý žiak a pedagogický zamestnanec je povinný rešpektovať schválený rozvrh hodín.
          • Žiaci vstupujú do školy hlavným vchodom, pokiaľ vedenie školy neurčí inak.
          • Budova školy sa otvára o 6:45 hod..
          • Záujmové vzdelávanie – vyučovanie jednej hodiny záujmového vzdelávania trvá 60 minút. Deň, v ktorom prebieha záujmové vzdelávanie si vedúci záujmového útvaru  volí spravidla v dni, v ktorom má žiak 7 vyučovacích hodín.
          • Vyučovacia hodina trvá 45 minút, jedna vyučovacia hodina praxe v rámci predmetu odborná prax trvá 45 minút. Žiaci sú povinní byť v škole 10 minút pred začiatkom vyučovania.
          • Žiaci sa po príchode do školy prezúvajú na chodbe a topánky si uložia do uzamykateľných skriniek, ktoré majú k dispozícii pred každou triedou. Vetrovky a kabáty si zavesujú na vešiaky, ktoré majú vo svojej triede. Osobné veci si tiež ukladajú do uzamykateľnej skrinky.
          • Žiakovi sa neodporúča nosiť do školy cenné veci a väčšie sumy peňazí. Za ich stratu škola neručí.
          • Odcudzenie pracovných prostriedkov, častí odevu alebo obuvi, ak boli uzamknuté v skrinke, je žiak povinný ihneď hlásiť triednemu učiteľovi. Za voľne uložené osobné veci škola nezodpovedá.
          • Na vyučovanie telesnej a športovej výchovy a ostatných predmetov zo športovo-pohybovej oblasti musí mať žiak predpísanú obuv podľa poučenia vyučujúcim.
          • Žiak počas vyučovania nesmie opustiť školu bez priepustky.
          • Návštevy rodičov, alebo iných osôb sa môžu konať len mimo vyučovania, po predchádzajúcej dohode s triednym učiteľom.