• Odborná prax - praktické vyučovanie

• Praktické vyučovanie je v našej strednej odbornej škole vykonávané formou odbornej praxe.

Odborná prax sa organizuje ako odborný vyučovací predmet študijného odboru a vykonáva sa pod vedením učiteľa odbornej praxe.

Predmet odborná prax sa vyučuje v 3. ročníku podľa schváleného rozvrhu hodín jedenkrát týždenne. Vykonáva sa v materských školách v meste Levice, so zriaďovateľom ktorých má škola uzatvorenú zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania na príslušný školský rok.

Predmet odborná prax sa vo 4. ročníku vyučuje podľa schváleného rozvrhu hodín jedenkrát týždenne. Vykonáva sa v školskom klube detí základnej školy v meste Levice, s ktorou má škola uzatvorenú zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania na príslušný školský rok.

Súčasťou predmetu odborná prax je prax organizovaná súvisle.

• Rozsah súvislej odbornej praxe za celé štúdium je 45 pracovných dní, 6 vyučovacích hodín za jeden deň.

• Súvislá odborná prax je počas štúdia realizovaná nasledovne:
            • v 1. ročníku štúdia v rozsahu 10 pracovných dní v materskej škole v mieste alebo blízkosti miesta bydliska žiaka,
            • v 2. ročníku štúdia v rozsahu 10 pracovných dní v školskom klube detí v mieste alebo blízkosti miesta bydliska žiaka,
            • v 3. ročníku štúdia v rozsahu 15 pracovných dní v materskej škole v mieste alebo blízkosti miesta bydliska žiaka,
            • vo 4. ročníku štúdia v rozsahu 10 pracovných dní v školskom klube detí v mieste alebo blízkosti miesta bydliska žiaka. 4.

Praktické vyučovanie sa uskutočňuje v súlade s platnou školskou legislatívou. Odbornú prax musí žiak absolvovať aspoň na 75% z celkového počtu hodín.