• Odborná prax žiakov 4. ročníka v Londýne - PROJEKT Leonardo da Vinci

• V školskom roku 2013/2014 12 žiačok z Pedagogickej a sociálnej akadémie dostali možnosť zúčastniť sa mobilitného projektu: „Odbornou praxou k efektívnejšej príprave žiaka na budúcu profesiu". Všetci účastníci projektu, žiačky študijných  odborov učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, sociálno-výchovný pracovník, pedagogické lýceum a animátor voľného času, sme najskôr absolvovali jazykovú a kultúrnu prípravu v škole, kde sme si rozšírili odbornú slovnú zásobu, zlepšili sme si svoje komunikačné kompetencie, dozvedeli sme sa množstvo informácií o Londýne, Británii a pripravili sme sa na efektívnu prácu na miestach našej praxe.

Na praxové miesta v Londýne sme boli rozdelené podľa našich študijných odborov, teda do materských škôl, domovov dôchodcov,  do charitatívnych komunitných inštitúcií, ktoré sa zaoberajú prácou s prisťahovalcami, nezamestnanými, ale aj do centier pracujúcich s postihnutými ľuďmi.

Cez víkend sme si stihli pozrieť známe pamiatky ako London Eye, Tower of London, Buckingham Palace, Wesminster Abbey, Westminster Cathedral či umelecké diela a pamiatky v Britskom múzeu, Britskej národnej galérii a Tate Modern. Samozrejme, zostal nám čas aj na „shopping“ na jednej z najznámejších nákupných ulíc v Londýne, na Oxford Street.

Účasť na projekte je pre nás jednoznačne prínosom a svoje skúsenosti môžeme aplikovať v našej budúcej odbornej praxi alebo v ďalšom štúdiu na VŠ.

Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej Komisie.

Táto publikácia (dokument) reprezentuje výlučne názor autora a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v tejto publikácii (dokumente).

• Stredná odborná škola pedagogická
        • 036/ 6 312 395 - sekretariát riaditeľky školy