NOVINKY a OZNAMY
Zistite, čo je nové na našej školeRetro deň
Každý rok začína mesiac apríl na našej škole RETRO dňom. Ani tento apríl nebol výnimkou.
Putujeme za ľudovou piesňou
Dňa 20.3.2014 sa v našej škole uskutočnila prehliadka v interpretácii ľudových piesní pod názvom - Putujeme za ľudovou piesňou. Najlepší speváci postúpili do okresného kola súťaže, ktorá sa konala 26.3.2014 v Matici slovenskej v Leviciach. Našu školu reprezentovali žiačky - B. Feješová, D. Matušová, M. Siekelová - I.A, A. Frajková, Z. Novotná - II.A, A. Gažiová, K. Vargová - III.A. Reprezentovali našu školu veľmi úspešne: na prvom mieste sa umiestnili - D. Matušová a A. Frajková , druhé miesto obsadili - Z. Novotná, B. Feješová, tretie miesto - A. Gažiová, K. Vargová.
Porota bola okúzlená interpretáciou a originalitou interpretovaných piesní. Tiež ocenili niekoľkoročnú spoluprácu PaSA a Matice slovenskej.
Dievčatám ďakujeme a gratulujeme k dosiahnutému úspechu.
Plagát roka
IX. ročník súťaže Plagát roka - súťaž vyhlasuje OŠ ÚNSK v spolupráci s KOS v Nitre, Inštitútom rodovej rovnosti - Krajským kontaktným miestom Nitra, pod záštitou predsedu NSK doc.Ing.Milana Belicu, PhD.
Do súťaže sa zapojilo 191 výtvarných prác, z ktorých odborná komisia vybrala 63. Tie budú súčasťou putovnej výstavy. Medzi týmito prácami je i všetkých 5 prác, ktoré do súťaže zaslala naša škola. Z celkového počtu bolo ocenených 13 prác v rôznych kategóriách a medzi ocenenými boli i naše žiačky.
V kategórii počítačová grafika získali 1. miesto Silvia Juríková a Bianka Beláková (III.C) za prácu "Kam kráčaš, človek?".
V kategórii výtvarné techniky získali 1. miesto Michaela Čikelová a Paulína Bugriová (IV.A) za prácu "Rovnosť".
Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy v tejto súťaži a oceneným gratulujeme.
Tvorivé dielne
Prax žiakov III.D triedy bola organizovaná formou tvorivých dielní, na ktorých vyrábali vyšívané pohľadnice.
EURÓPA V ŠKOLE
6.3.2014 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo 61. ročníka projektu EURÓPA V ŠKOLE. Do celoštátneho kola postúpili 4 práce: dve písomné práce v jazyku slovenskom (PaSA Levice, GAV Levice), jedna písomná práca v jazyku nemeckom (GAV Levice) a jedna písomná práca v jazyku anglickom (GAV Levice).
Občianska náuka netradične
Vyučovanie na zábavu premenili žiaci I.A triedy svojimi animáciami, ktoré si pripravili na hodiny občianskej náuky.
Hronský Beňadik
Žiaci IV.D triedy sa zúčastnili regionálnej exkurzie do Kostola a kláštora v Hronskom Beňadiku. Je to Perla Pohronia vďaka kráse starého benediktínskeho gotického chrámu. Na mieste dnešného kostola bola prvá románska bazilika postavená v 11. storočí. Bola vystavená v roku 1075.
Koncert
14. februára 2014 sa naša škola zúčastnila koncertu Speváckeho zboru slovenských učiteľov v Kostole sv. Michala v Leviciach. Deň sv. Valentína sme si tak spríjemnili hodnotným kultúrnym zážitkom.
Základy cestovného ruchu
V mesiacoch január, február a marec 2014 žiaci II.D triedy úspešne odprezentovali svoje projekty v predmete Základy cestovného ruchu, na tému Ponuka v CR, predstavili svoju obec, mesto.
IV.D v archíve
Žiaci IV.D sa dňa 13. februára zúčastnili odbornej prezentácie v Štátnom archíve Nitra – pobočka Levice
Čas stužkových slávností je tu
Navždy sa zachová v pamäti stužková....
IV.A v Bratislave
IV.A trieda si predmikulášsky čas spestrila exkurziou do našeho hlavného mesta - Bratislavy. Kultúrny zážitok si odniesla z predtavenia na NS - Čarodejník z krajiny OZ. Vedomosti si upevnili a rozšírili v Múzeu školstva a pedagogiky.
Vystúpenie v ŠZŠ v Leviciach
Aj tento rok sme pokračovali v tradičnom stretnutí našich žiakov so žiakmi ŠZŠ v Leviciach. Pozdravili sme ich programom venovaným blížiacim sa vianočným sviatkom.
Vinšujem Vám
Vinšujeme Vám – je názov výchovného koncertu pre žiakov I. stupňa ZŠ z Levíc a okolia. V spolupráci z MsKS Levice ho pripravili žiaci 2., 3. a 4. ročníka odboru učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. Tento rok si pozvali na pomoc aj hosťa – Detský folklórny súbor Tekovanček zo Starého Tekova s vianočným pásmom. Program plný piesní, scénok , tancov sa deťom veľmi páčil a vniesol do ich sŕdc kúsok vianočnej atmosféry. Bonusom boli tvorivé vianočné dielne, ktoré pripravili pre deti po programe žiaci III.D triedy odboru animátor voľného času.
Vianoce na PaSA
Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu
a na srdiečkach pocítite nehu,
keď snehová vločka zacengá Vám na nose,
nech tíško znejú slová: Prajeme Vám krásne Vianoce!
Lesná pedagogika
Dňa 28. novembra 2013 sa žiaci IV.D triedy zúčastnili odbornej praktickej prednášky na tému Lesná pedagogika. Pracovali pod vedením p. Popoviča, ktorý je pracovníkom enviromentálneho OZ EKO VÝLETY/SOS/BIRDLIFE/SLOVENSKO. Zoznámili sa s praktickými ukážkami, ktoré môže animátor voľného času využiť v práci s deťmi.
Budapešť
V tento deň sa 30 žiakov našej školy zúčastnilo poznávacej exkurzie do Budapešti (Maďarsko, Budapešť, brehy Dunaja a štvrť hradu Budín, UNESCO 1987) . V Múzeu krásnych umení si prehliadli svetovú výstavu majstrovských diel talianskeho baroka a rokoka Od Caravaggia po Caneletta , Baziliku sv. Štefana a užívali si vianočnú atmosféru multikultúrneho mesta, vianočné trhy opakovane získali titul najkrajšie v Európe.
Noc v škole
Adrenalínovú "Noc v škole" zažila zo 6. na 7. februára 2014 trieda III.D odboru animátor voľného času.
Exkurzia - UNESCO
V dňoch 18. a 19. 6. 2013 sa najlepší žiaci školy v školskom roku 2012/2013 zúčastnili exkurzie, ktorá bola odmenou za dobrý prospech. Hradila ju rada rodičov a sponzori školy. Exkurzia bola zameraná na spoznávanie pamiatok juhovýchodného Slovenska a severného Maďarska zapísaných v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Ako prvé stanovište sme navštívili pustu – národný park Hortobágy (UNESCO 1999), kde sa oboznámili s tunajším chovom koní a dobytka. Mali možnosť vidieť csikósov pri ich práci v tradičných krojoch. Nasledujúca zastávka bola Historicko-kultúrna krajina Tokajského vínneho regiónu (UNESCO 2002). Navštívili sme vinárske múzeum, kde sme si prezreli vinárske nástroje a oboznámili sa s tradičnou výrobou tokajského vína. Ako posledný v tento deň sme navštívili obec tokajského mikroregiónu – Boršu ( čakateľ na zápis do UNESCO). Tu sme podstúpili emotívny výklad sprievodcu o živote a činoch Františka II. Rákocziho, ktorý sa v kaštieli narodil a prežil svoje detstvo. Na druhý deň sme sa hneď skoro ráno presunuli do Košíc – hlavného mesta európskej kultúry roku 2013 (čakateľ na zápis do UNESCO). S pani sprievodkyňou sme odhaľovali romantické zákutia košických uličiek a navštívili Dóm sv. Alžbety, ktorej veža nám poskytla nádherný výhľad na historickú i novú časť mesta. Poslednou atrakciou bola Gombasecká ľadová jaskyňa ( UNESCO 1995). Od sprievodcu sme sa dozvedeli, že vznikla koróznou činnosťou Čierneho potoka. Jaskyňa vyniká unikátnymi brčkami – tenkými trubicovitými stalaktitovými útvarmi, z ktorých niektoré dosahujú dĺžku až 3 metre. Šťastie, že dnešní mocní nepijú malinovku s brčkami a neodnášajú si suveníry z jaskyne, ako to robili ich komunistickí predchodcovia. Exkurzia nám dala nové vedomosti, spoznali sme historicky významné miesta a s peknými spomienkami sme sa vrátili do Levíc.
Pracovné stretnutie - Výmena názorov a skúseností z problematiky odbornej praxe
Dňa 16. októbra 2013 zorganizovala riaditeľka školy v spolupráci s vedúcimi študijných odborov pracovné stretnutie so zástupcami organizácií a inštitúcií mesta Levice pod názvom " Výmena názorov a skúseností z problematiky odbornej praxe žiakov Pedagogickej a sociálnej akadémie v Leviciach. Napriek tomu, že naša škola má odbornú prax žiakov všetkých študijných odborov detailne prepracovanú, snažíme sa ju neustále skvalitňovať. Našou snahou je, aby absolventi školy boli dobre pripravení na vstup do praxe, aby sme v priebehu štúdia dokázali priamo reflektovať na potreby trhu a budúcich zamestnávateľov. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia mesta Levice z odboru školstva a vzdelávania, zástupcovia materských a základných škôl, sociálnych organizácií, sociálnych zariadení, neziskových organizácií, kultúrnych inštitúcií.
Pracovné stretnutie po úvodnej časti bolo rozdelené na štyri pracovné sekcie podľa študijných odborov. Hlavným cieľom pracovného stretnutia bolo oboznámenie zástupcov inštitúcií s profilom absolventov jednotlivých študijných odborov, s odbornými kompetenciami, učebnými osnovami odbornej praxe. Dôležitou úlohou bolo zjednotenie požiadaviek odbornej praxe, predstavy o smerovaní a zefektívnení odbornej praxe zo strany školy a rovnako zo strany organizácií a inštitúcií. Na pracovnom stretnutí prebiehala živá a otvorená diskusia, v príjemnej atmosfére. Prítomní vyslovili spokojnosť s priebehom pracovného stretnutia a s dosiahnutím cieľa.
Mgr. Anna Drmlíková, riaditeľka školy: „Vážim si účasť všetkých zúčastnených na pracovnom stretnutí a spoluprácu pri plnení cieľov a zamerania našej školy“.
O škole
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Excepturi perferendis magnam ea necessitatibus, officiis voluptas