• Tenis 2024

• 19.6.2024

Dňa 19.6.2024 sa uskutočnilo školské kolo v tenise s nasledovnými výsledkami:

1. miesto: Caroline Mészárosová II.B
              2. miesto: Gabriela Gráfová III.B
              3. miesto: Anna Godušová II.A
              4. miesto: Terézia Halíková II.A
              5. miesto: Nina Pániková I.A
              6. miesto: Magdaléna Homolová II.A
              7. miesto: Viktória Baloghová II.A
              8. miesto: Liana Vavrová II.C

1. miesto: Simon Galgóci I.A
              2. miesto: Jakub Jurík I.A
              3. miesto: Christopher Lajčín I.C

• Bon Art Junior Fest

• 13.6.2024

Bon Art Junior Fest je hudobný festival, kde sa predstavujú detskí speváci z rôznych krajín. Akcia, na ktorú bola pozvaná aj naša študentka Lenka, mala viacero významov. Išlo o predstavenie samotného festivalu a stretávku účinkujúcich všetkých predchádzajúcich ročníkov ( predtym Sanremo Junior). Pred 5.rokmi Lenka vyhrala národné kolo a odvtedy mala niekoľko vystúpení v Prahe vďaka organizárotom festivalu.  Keď dostala pozvánku tentokrát, spomenuli sme, že s Lenkou momentálne hrajú aj dievčatá - spolužiačky a myšlienka sa zapáčila.         Lenka, Hanka, Monika, Natália - spolužiačky z III.A  -  odohrali 13.6.2024 v Prahe 3 piesne. "Pár tónov", "Svieť mi" a úplne novú pieseň, kde hudbu aj text napísala Lenka "Na duši".

Gratulujeme k úspechu :)

• PRÍBEH ROSY PARKS

• Dňa 18. 4. 2024 sa na našej škole uskutočnilo divadelné predstavenie s názvom: ,,THE story of Rosa Parks", v podaní našich žiačok z krúžku anglického divadla, pod vedením Mgr. Roberta Nichtu. Zahrali nám krátke predstavenie z obdobia 50. rokov v Severnej Amerike. Témou predstavenia bola segregácia v tomto období a dôležitosť odvahy jednotlivca. Na scénári a réžii sa podieľali žiačky Viktória Baloghová a Sára Karvaiová za spolupráci pána učiteľa Nichtu. Po premiére na našej škole dievčatá pokračovali s predstavením na 22. ročníku divadelného festivalu v Nitre, ktorý organizuje Filozofická fakulta UKF v Nire, kde  získali ocenenie za výnimočné herecké, spevácke, a hudobné výkony, za profesionálne technické zvládnutie divadelného jazyka a silný odkaz. Týmto dychberúcim predstavením dievčatá očarili nie len divákov, ale aj porotcov, ktorí sa rozhodli udeliť špeciálne ocenenie poroty prvýkrát v histórii festivalu.

Gratulujeme 😊

• Stredná odborná škola pedagogická